Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Czym jest KSM i dlaczego warto do nas dołączyć?

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to wspólnota łącząca wierzącą młodzież, która ma na celu pokazanie wiary z przystępnej dla młodego człowieka strony oraz kształtowanie dojrzałych chrześcijan. KSM opiera się na dwóch filarach: formacji (uczestniczeniu w sakramentach Eucharystii oraz pokuty i pojednania, medytacji Pisma Świętego, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwie) i działaniu (zaangażowaniu w życie parafii oraz Archidiecezji). Przy okazji KSM jest organizatorem wielu wydarzeń łączących młodych ludzi, np. Balu Młodych, akcji „Polak z sercem”, Drogi Krzyżowej na Majdanku, Akcji Palmy czy obchodów Święta Patronalnego. Bierze także udział w organizacji Niedzieli Palmowej oraz Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Nasz oddział angażuje się we wszystkie te akcje. Cotygodniowe spotkania są prowadzone w oddziałach, które mają swoją nazwę i specyfikę (m.in. Prowadzenia tych spotkań i atmosfery panującej na nich).

Nasz oddział nazywa się “Amici Dei” (z łac. Przyjaciele Boga). Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby, każdy jest mile widziany. Lubimy dzielić się naszymi spostrzeżeniami i pokazywać, że wiara daje szczęście, sens życia, pozwala stworzyć nowe przyjaźnie i wiele więcej! Jesteśmy oddziałem niepowtarzalnym, który lubi się wyróżniać. Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do nas, zapraszamy na nasze spotkanie – co piątek po Mszy wieczornej, o godzinie 19:00 w dolnym kościele – lub do kontaktu przez naszą stronę na Facebooku “KSM Amici Dei”.

www.facebook.com/KSM-Amici-Dei-583157395401520