Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Jest też miesiącem trzeźwości. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa, narkomanii  czy innego uzależnienia kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję w tym miesiącu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest święty Maksymilian Maria Kolbe.
  2. W piątek święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 9.00 i 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 17.30 natomiast wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 17.00
  4. W pierwszy piątek chciałbym po Mszy Świętej o godz. 9.00  pojechać do chorych. Prośba, by potwierdzić zgłoszenie osób, które chcą by do nich przyjechać z posługą sakramentalną.
  5. W dniach 19-22 sierpnia Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje w Garbowie dla młodzieży Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Wydarzenie odbywać się będzie zgodnie z zaleceniami reżimu sanitarnego. Zapisać się można internetowo. Więcej informacji na smal.lublin.pl 
  6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Królika z Wólki oraz śp. Mariana Jankowskiego z ul. Turystycznej. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.