Ogłoszenia duszpasterskie

1. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w miniony piątek włączyli się w rozbieranie świątecznej dekoracji w kościele. Była bardzo zgrana i zorganizowana grupa. Bóg zapłać.
  2. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane także świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte z błogosławieniem gromnic o godz. 9.00 i 18.00. W sali maryjnej są jeszcze gromnice gdyby ktoś chciał nabyć.
  3. W piątek liturgiczne wspomnienie św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, na zakończenie Mszy Świętej będzie specjalne błogosławieństwo świecami za jego wstawiennictwem.
  4. W tym tygodniu wypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Litania do Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 17.30, natomiast nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 17.00
  5. Odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną z racji pierwszego piątku od godz. 9.30. Proszę o potwierdzenie zgłoszenia osób, które chcą by do nich przyjechać.
  6. W sobotę o godz. 18.45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  7. Przyszła niedziela będzie też pierwszą miesiąca. Na Mszach Świętych adoracja eucharystyczna, a po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na parafialne cele inwestycyjne. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.
  9. Od następnego poniedziałku (6 lutego) rozpoczną się cotygodniowe zajęcia przyparafialne dla dzieci od 6 roku życia. Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki, w salce dolnego  kościoła, w godzinach 17.00 -19.00. Planowane są między innymi warsztaty plastyczne, muzyczne, także przygotowania do przedstawienia teatralnego. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie swoich dzieci na adres mailowy parafia.dzieciom@gmail.com  dostępny na stronie parafii.
  10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Sieka  z ul. Turystycznej.  Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…”