Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

   XXV Niedziela Zwykła (24.09.2023)

  1. W czwartek, 28 września, jak co roku w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny, o godz. 15.00 na ulicach i skrzyżowaniach wielu miast i miejscowości na całym świecie będzie wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Nasza modlitwa będzie, tak jak dotychczas, przy krzyżu na skrzyżowaniu obok urzędu gminy. Zachęcamy do uczestnictwa.
  2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że Pan Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
  3. W przyszłą niedzielę rozpocznie się miesiąc modlitwy różańcowej. Maryja w objawieniach bardzo prosiła, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej kościele na tygodniu o godz. 17.30 (w niedzielę o godz. 9.30) lub w rodzinach.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 poświęcona zostanie odnowiona figura Matki Bożej przy ul. Zabytkowej. Msza święta w intencji mieszkańców ul. Grodzickiego i Zabytkowej w sobotę o godz. 18.00
  5. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach Świętych adoracja eucharystyczna, a po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych, natomiast po Mszy Świętej o godz. 12.00 katecheza parafialna dla dzieci pierwszokomunijnych i spotkanie formacyjne dla rodziców. Ofiary składane na tacę tego dnia przeznaczone będą na parafialne cele inwestycyjne.
  6. W piątek wprowadzone zostały do naszej świątyni  relikwie św. Rity. Dziękuję osobom, które włączyły się w ufundowanie relikwiarzy i gablot koniecznych do przechowywania relikwii zarówno św. Rity jak i bł. Władysława Findysza.
  7. W ramach warsztatów Parafia dzieciom jutro zwiedzanie z przewodnikiem bazyliki oo. Dominikanów na Starym Mieście. Zbiórka o godz.16.00 przed bazyliką. Chętni jeszcze dzisiaj mogą zgłosić mailowo chęć udziału: parafia.dzieciom@gmail.com