Ogłoszenia duszpasterskie

1. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Matki Bożej, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Módlmy się o pokój na Ukrainie i w naszej ojczyźnie. Nie zaniedbujmy codziennej modlitwy różańcowej.
  2. Zapraszam do prowadzenia różańca, w ciągu tygodnia w kościele, grupy duszpasterskie: poniedziałek – Legion Maryi, wtorek – Akcja Katolicka, środa – Domowy Kościół, czwartek – Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca, piątek – KSM, sobota – dzieci
  3. W soboty, różaniec będzie prowadzony przez dzieci. Najmłodsi, pragnący czynnie uczestniczyć w odmawianiu, proszeni są o zgłoszenie się po sobotniej modlitwie różańcowej do p. Sylwii, która będzie oczekiwać przy wejściu głównym do kościoła. Dodatkowo zachęcamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym organizowanym pod hasłem Postacie, z którymi spotykam się w tajemnicach różańcowych. Podpisane prace plastyczne, wykonane dowolną techniką plastyczną należy składać do skrzynki, znajdującej się w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej do 23 października. Prace będą prezentowane na tablicy. Rozstrzygnięcie konkursu w ostatnią sobotę października, po wieczornej Mszy Świętej.
  4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 17.00, w sali maryjnej, spotkanie dla zainteresowanych formacją dla małżeństw w ruchu Domowego Kościoła, natomiast w domu parafialnym spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. W piątek będzie liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu na Mszy Świętej o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Świętej otrzymają poświęcone różańce.
  6. W najbliższy piątek, który będzie pierwszym piątkiem miesiąca, do chorych pojadę od godz. 9.30.
  7. Słowa podziękowania dla tych, którzy w ostatnim czasie dokonali wpłat za śmieci na cmentarzu. Potwierdzenie wpłat, kto chce a jeszcze tego nie zrobił, można odebrać w zakrystii lub kancelarii.