Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Otwórzmy się na światło Ducha Świętego pamiętając, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
 2. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków (stan łaski uświęcającej, Komunia Święta i modlitwa w intencjach papieża) możemy zyskać odpust zupełny.
 3. Jutro  święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza Święta tylko o godz. 18.00
 4. Także jutro o godz. 19.00 będzie spotkanie Rady Parafialnej w sali maryjnej. Zapraszam wszystkich członków Rady.
 5. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
 6. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. W pierwszy piątek miesiąca do chorych i seniorów naszej parafii z posługą duszpasterską udam od godz. 9.30.
 8. Także w piątek na godz. 18.30 katechetka s. Julia zaprasza na próbę dziewczynki, które chciałyby sypać kwiaty na procesji Bożego Ciała. Prośba siostry, by dziewczynki wzięły na próbę koszyczki.
 9. W piątek o godz. 18.45 będzie również spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 10. W przyszłą niedzielę  będziemy przeżywali uroczystość Świętej Trójcy nasz odpust parafialny. Suma odpustowa z procesją o godz. 12.00. Prośba o przygotowanie orszaku procesyjnego.
 11. W przeddzień odpustu, w sobotę, o godz.18.00 (jeżeli pogoda pozwoli) na naszym cmentarzu odprawimy Mszę Świętą za pochowanych na cmentarzu i wszystkich zmarłych parafian.
 12. Podziękowanie za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać.