V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (17.03.2024)

1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.
  2. We wtorek liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Św. Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Msza Święta w intencjach wspólnych o godz. 18.00, przed Mszą Świętą o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencji mężów i ojców naszej parafii. Zapraszam wszystkich, którzy chcą się modlić za swoich mężów i ojców.
  3. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00.  Jeżeli nie będzie bardzo złych warunków atmosferycznych, to tę Drogę Krzyżową odprawimy w Wólce. Przebieg trasy tak jak to było wcześniej.
  4. Także w piątek Msza Święta w intencjach wspólnych za wstawiennictwem św. Rity.
  5. Przyszła  niedziela to będzie już Niedziela Palmowa. Na Mszach Świętych poświęcenie palm. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.
  6. W sali maryjnej ostatni dzień kiermaszu.
  7. Z powodu spowiedzi rekolekcyjnych w naszym dekanacie, kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
  8. W piątek 22 marca Droga Krzyżowa na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Początek o godz. 18.00
  9. Składamy serdeczne podziękowanie Ks. Kan. Stanisławowi Swórce za poprowadzenie naszych tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Była to dla uczestniczących okazja do odnowionego spojrzenia na swoje życie w duchu wynagrodzenia za grzechy. Dziękujemy za rozważania przekazywane w prosty i ciepły sposób. Za utwierdzenie nas w przylgnięciu do Chrystusa i Matki Najświętszej. A na czas świąt wielkanocnych, życzymy Księdzu Stanisławowi obfitości łask, opieki Matki Najświętszej i bezpiecznej pracy na Ukrainie.