Parafia dzieciom

1. Dzień modlitwy dzieci o pokój, w piątek 27 października zapraszamy dzieci wraz z lampionami do uczestnictwa w modlitwie dzieci o pokój. Próba dzieci chcących poprowadzić modlitwę różańcową 10 minut przed rozpoczęciem różańca. Po różańcu zostaną wręczone drobne upominki dla dzieci, które w miesiącu październiku aktywnie uczestniczyły w prowadzeniu modlitwy rożańcowej.

2.  4 listopada w godzinach 14-17 w kościele dolnym odbędzie się drugi parafialny Bal wszystkich Świętych. Zapisy dzieci na bal przy wejściu do kościoła, na stoliku leża karteczki, należy podać imię i wiek dziecka. Zgłoszenia dzieci do przyszłej niedzieli. Tradycyjnie, dzieci przebierają się na bal za wybranego przez siebie świętego.

3. W odpowiedzi na prośby Maryi o modlitwę różańcową, pragniemy podjąć próbę utworzenia w naszej parafii dziecięcego koła różańcowego. W ramach przynależności do koła, każdy z członków podejmuje się odmawiania jednego dziesiątka różańca dziennie, który ofiarowany by był także w intencjach naszych rodzin, dzieci.  Przez najbliższe dwie niedziele, po Mszy świętej o godzinie 12.00 , przy wejściu do kościoła, będą udzielane informacje i  przyjmowane zapisy chętnych dzieci. Kilkoro dzieci już się zgłosiło, mamy nadzieję ze uda się zebrać całe koło dzieci.

Dzięki inicjatywie  i zaangażowaniu wielu Parafian, w roku szkolnym  2022/2023, w ramach akcji Parafia Dzieciom,

1.       Wyłoniliśmy Małych Wielkich Artystów w ramach październikowego konkursu plastycznego: „ Moje ulubione postacie z tajemnic różańcowych”. Już teraz zapraszamy na drugą październikową edycję konkursu, który ma na celu zapoznanie dzieci z tajemnicami Różańca Świętego oraz zachęcenie najmłodszych do odmawiania ukochanej modlitwy Maryi.. 

2.       Ugościliśmy w progach naszej Parafii Świętego . Mikołaja, który hojnie nas obdarzył podarunkami…   

              

3.       Bawiliśmy się ze świętymi na Balu Wszystkich Świętych. Kiedy Halloween wkrada się do naszej kultury polskiej, my wołamy „święty Franciszku ,Faustyno,  Antoni…wszyscy Święci, módlcie się za nami…za naszą Ojczyznę, byśmy umieli obronić w naszym kraju wartości religijne.. także pobożne świętowanie Uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienia zmarłych..

4.       Od stycznia bawiliśmy się, uczyliśmy, tworzyliśmy twórcze prace w ramach cotygodniowych poniedziałkowych warsztatów dla dzieci

5.        Przygotowaliśmy dwa kiermasze przedświąteczne, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie….( zdjęcia z ozdobami Bożonarodzeniowymi, wielkanocnymi, zdjęcia z warsztatów)

6.       Wspólnie bawiliśmy się w ramach festynu parafialnego, którego hasło przewodnie brzmiało „Parafia – mój Dom”. A tu atrakcji nie zabrakło: były konkursy , zawody sportowe, w tym mecz piłki nożnej z tatusiami; smaczne gofry i lody; przejażdżka konikiem; tance integracyjne i wiele innych….a nade wszystko wspólnie spędzone niedzielne popołudnie w gronie naszych Parafian, tych najmłodszych i najstarszych..

Wszystkim Parafianom zaangażowanym w naszą akcje Parafia dzieciom jeszcze raz : BÓG ZAPŁAĆ i już teraz zapraszamy i młodszych i starszych do wspólnej zabawy, modlitwy, tworzenia w nadchodzącym roku szkolnym. Parafia to nasz Dom, w którym Pan Bóg czeka na swoje Dzieci…

Drodzy Rodzice,

jeśli jesteście zainteresowani wyżej wymienionymi zajęciami lub macie inne ciekawe propozycje zajęć, napiszcie na adres:

parafia.dzieciom@gmail.com

będziecie wówczas na bieżąco otrzymywać  informacje o nadchodzących wydarzeniach.

Zapraszamy !!!