Kolędowy Akt Zawierzenia Rodziny

Akt Zawierzenia Rodziny

Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Znak krzyża

    Panie Jezu Chryste, Ty jesteś naszym Zbawcą i Królem miłosierdzia. Wejrzyj na naszą rodzinę zebraną przed Twoim wizerunkiem. Chcemy dzisiaj odnowić poświęcenie się Twemu Najświętszemu Sercu i obrać Cię za Króla i Przyjaciela naszego domu.

     Poświęcamy Ci nasze serca, rozum, wolę i nasze życie. Oddajemy Ci w posiadanie nasze ognisko rodzinne. Pragniemy wyznawać naszą wiarę w Ciebie i zachować w życiu Twoje przykazania. Zachowaj nas od wszystkiego, co Ci się nie podoba.

    Dopomóż, abyśmy byli Ci wierni. Bądź zawsze z nami, Najświętsze Serce Jezusa. Nie opuszczaj nas w godzinach doświadczeń i pokus. Bądź naszą pomocą we wszystkich troskach i potrzebach, szczególnie teraz czasie epidemii. Spełnij swoją obietnicę, że będziesz błogosławić tym domom, w których będzie czczony obraz Twego Serca.

    Daj nam abyśmy kiedyś wszyscy, zjednoczeni z Tobą, mogli się cieszyć radością wieczną w niebie.

     Niech cała nasza rodzina będzie całkowicie oddana Tobie, a nasza Ojczyzna niech się stanie Królestwem Twoim i Twojej Matki Najświętszej. Przyjmij nasz hołd czci, miłości i oddania i obdarz nas w tym nowym roku swoim błogosławieństwem. Amen.

Można odmówić dziesiątek Różańca lub Litanię do Serca Pana Jezusa.

Pokropić dom wodą święconą.