Ogłoszenia duszpasterskie (7.10.2018)

1. W ramach obchodzonego dziś Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej, polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
  3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
  4. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia, duszpasterstwo służby zdrowia naszej archidiecezji zaprasza do archikatedry na Mszę św. o godz. 19.00
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 17.00 kandydaci do Bierzmowania wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do tego sakramentu.
  6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na stoliku wyłożone są kartki wspominkowe. Prosimy by napisać miejscowość. Nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane dla poszczególnych miejscowości w wyznaczonym dniu. Daty nabożeństw wspominkowych dla poszczególnych miejscowości są w gazetce.
  7. Za dwa tygodnie w niedzielę 28 października na Mszy św. o godz. 17.00 planowane jest poświęcenie naszej dzwonnicy.
  8. Składamy podziękowanie za ofiary złożone na budowę dzwonnicy.