Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy świętej śpiewana jest suplikacja «Święty Boże, Święty Mocny», aby w ten sposób przeprosić i przebłagać Pana Boga za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu, profanacji Mszy świętej, parodii procesji Bożego Ciała, profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, bluźnierstw i szyderstw z Boga i osób wierzących podczas  tzw. marszów równości.
  2. Serdeczne podziękowanie za przygotowanie ołtarzy, dekorację domów udział w procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać służbie liturgicznej i całemu orszakowi procesyjnemu.
  3. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne .Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Msza św. w intencjach wspólnych o godz. 18.00
  4. W czwartek  zakończenie oktawy Bożego Ciała.  Nabożeństwo czerwcowe tego dnia będzie wyjątkowo po Mszy św. a po nim procesja eucharystyczna przed kościołem.
  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu na nabożeństwie czerwcowym odnowimy akt zawierzenia Rodzin i naszej Parafii Sercu Jezusowemu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie i  Mszy św. tego dnia. Z racji uroczystość nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00
  7. Przypomnienie dla młodzieży pragnącej przystąpić w przyszłym roku do sakramentu Bierzmowania w naszej parafii, o konieczności złożenia pisemnej deklaracji przystąpienia do tego sakramentu. Formularze deklaracji u p. Dariusza Kopra. Deklaracje będą przyjmowane tylko do końca czerwca.
  8. Także przypomnienie o organizowanym spływie kajakowym dla małżeństw w sobotę, 29 czerwca. Dużo szczegółowych informacji na stronie http://lublin.oaza.pl/2019/06/zapraszamy-na-splyw-kajakowy-dla-malzonkow/
  9. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie w dniach 22 – 25 sierpnia. Więcej informacji o wydarzeniu można otrzymać przed kościołem, gdzie młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii rozdaje gadżety.
  10. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będzie zakończenie roku formacyjnego dla kręgów Domowego Kościoła naszej parafii. Po Mszy św. ognisko. Zaproszone są także osoby nie należące do kręgów.
  11. Nabożeństwa poświęcenia pól: w niedzielę (30 czerwca) godz. 18.30 –  ul. Grodzickiego  (przy figurze Matki Bożej koło Pani Puchacz). Ponieważ w ubiegłych latach była tylko niewielka ilość uczestników poświęcenia pól w dwu częściach ulicy Grodzickiego, proponuję by poświęcenie robić dla całej ulicy na przemian jednego roku w pierwszej części, drugiego w drugiej.