Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Cieszymy się, że można oglądać transmisję liturgii na żywo z naszego kościoła przez stronę internetową parafii. Transmisja z kościoła trwa 24 godziny na dobę. Za ogromną pracę w realizacji tej możliwości dziękujemy Panu Marcinowi Simowi.

2.     Niedzielą Palmową otwieramy Wielki Tydzień, którego centrum stanowi Triduum Paschalne. Z powodu ograniczeń sanitarnych, nie weźmiemy udziału w Mszach św. i nabożeństwach w świątyni. Dlatego proszę Was, żeby w tym czasie Wielkiego Tygodnia, a szczególnie Triduum Paschalnego Wasze domy stały się szczególnymi domami modlitwy. Pomoc w dobrym przeżyciu tego czasu w okresie epidemii można znaleźć na stronie www.swietawdomu.pl/  , którą bardzo polecam.

3.     Dziękuję wszystkim, którzy na znak, że dziś jest Niedziela Palmowa umieścili palmę na zewnątrz przy furtce wejściowej na swoje posesje. Niech te palmy pozostaną tam przez cały Wielki Tydzień. Te gałązki palmowe od początku chrześcijaństwa są znakiem zwycięstwa niech będą znakiem naszej nadziei i wyznaniem wiary w zwycięstwo – z Bożą łaską  – nad epidemią która nas dotyka i wszelkim złem w naszym życiu.

4.     W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę, w celu umożliwienia uczestnictwa w Mszy Świętej przedstawicielom rodzin zamawiających intencję, będą dwie Msze Święte, tak jak to było w minionym tygodniu: jedna o godzinie 9.00 i  druga o godz. 18.00. Proszę sprawdzić swoje intencje na stronie internetowej parafii. Proszę jednocześnie by w Mszach Świętych uczestniczyli tylko ci, którzy zamawiali intencję (nie więcej niż 5 osób).

5.     Także w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy w południe w godz. 11.00 – 12.00.  Na zakończenie wystawienia o godz. 12.00 będzie uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej parafii. Znakiem błogosławieństwa będzie bicie dzwonów.

6.     Wielki  Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 18.00. Po Mszy św. odśpiewamy Gorzkie żale

7.     Wielki  Piątek: Dzień męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii odśpiewany Gorzkie żale. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły.

8.     Wielka Sobota: W tym roku w kościołach i kaplicach nie będzie tradycyjnego poświecenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku poświęcenie pokarmów ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym ojciec, matka lub inna osoba dorosła powinna odmówić modlitwę błogosławieństwa pokarmów i jeśli jest woda święcona w domu poświęcić je. Na stronie internetowej parafii jest do wydrukowania modlitwa Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Tekst leży także na stoliku pod chórem, można wziąć.

W sobotni wieczór rozpoczniemy Wigilię Paschalną o godz. 20.00. Natomiast 15 minut wcześniej odmówimy Nowennę do Bożego Miłosierdzia

9.     W Niedzielę Wielkanocną Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00

10.  We wszystkich liturgiach Wielkiego Tygodnia zgodnie z rygorami sanitarnymi, będzie mogło uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

11.  W dalszym ciągu zachęcam do łączenia się każdego dnia o godz. 20.30  w modlitwie różańcowej w intencji ochrony przed chorobami, zatrzymania zarazy, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia dla nas.

12.  Na naszej stronie internetowej jest także Modlitwa papieża Franciszka do odmawiania podczas Komunii Duchowej, kiedy uczestniczymy w transmisji Mszy Świętej.

13.  Intencje Ojca św. na miesiąc kwiecień 2020: Aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie. Ponieważ w kwietniu nie ma zmiany tajemnic różańcowych, proszę aby członkowie kół różańcowych kontynuowali rozważanie tajemnic, które mieli w marcu.