Ogłoszenia duszpasterskie

1. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. tego dnia w naszym kościele o godzinie 9.00 i 18.00.
  2. Pamiętajmy, że Środa Popielcowa to także dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18 a 60 rokiem życia (ten post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Trzeba pamiętać także, że we wszystkie piątki roku, a nie tylko w piątki Wielkiego Postu obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Nie zapominajmy też, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od zabaw, tańców i dyskotek.
  4. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zechciejmy podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu dla ratowania ludzi uzależnionych od alkoholu z naszych rodzin i naszej parafii.
  5. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00 (dla wszystkich).
  6. Gorzkie Żale: w niedziele 20 minut przed Mszą św. o godz. 10.00 oraz w środy o godz. 17.30
  7. W czwartek kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Zachęcam do udziału także tych, którzy nie byli na wcześniejszych spotkaniach, czy chcieliby przyjść tylko na jedno spotkanie by zobaczyć jak wygląda to Seminarium Odnowy Wiary.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszach św. adoracja najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone i rozdane książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych.
  9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
  10. Zapowiedzi przedślubne:  Justyna Pawłowska z parafii tutejszej i Michał Skrzypek z parafii w Turce – pierwsza druga