Ogłoszenia duszpasterskie

1. W ramach obchodzonego dziś Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej, polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. W poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej. Za nauczycieli i pracowników będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Tego dnia będziemy mogli zapoznać się z dziełem misyjnym, które prowadzi wspólnota Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata w Andach Peruwiańskich w Ameryce Południowej. Opowiedzą nam o tym nasi parafianie, którzy przez pewien czas pełnili tam posługę misyjną. Przeprowadzona będzie także zbiórka ofiar na wsparcie tego dzieła misyjnego.
  4. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 17.00 kandydaci do Bierzmowania wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do tego sakramentu.
  5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na stoliku wyłożone są kartki wspominkowe. Prosimy by napisać miejscowość. Nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane dla poszczególnych miejscowości w wyznaczonym dniu. Daty nabożeństw wspominkowych dla poszczególnych  miejscowości są w gazetce.
  6.  W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Edwardy Flis ze Świdniczka,  śp. Małgorzaty Szczerba z ul. Turystycznej oraz śp. Henryka Turowskiego z ul. Kasprowicza. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…”.